A A A

Miloslav Okál: Latinská štylistika; Antická metrika a prekladanie gréckej a latinskej poézie do slovenčiny; Grécke a latinské mená v slovenčine

Ponuka|Vydané (triediť)|Vydané (triediť) » Podľa autora » Ostatné|Vydané (triediť) » Podľa diela » Ostatné|Vydané (triediť) » Podľa roku vydania » 2016

Cena:19.80EUR

MILOSLAV OKÁL (1913 – 1997)

Miloslav Okál, rodák zo Slovian, obce pri Kláštore pod Znievom, bol prvým slovenským profesorom klasickej filológie. Počas svojej kariéry pôsobil ako pedagóg na gymnáziách v Liptovskom Mikuláši a v Nitre a na Univerzite Komenského v Bratislave, kde sa stal vedúcim katedry klasickej a románskej filológie a zastával aj funkciu prodekana filozofickej fakulty. Okrem pedagogickej činnosti sa Okál v značnej miere venoval prekladaniu antickej literatúry a je pokladaný za zakladateľa moderného prekladu antiky do slovenčiny. K jeho najvýznamnejším prekladom patria Homerove eposy Ílias a Odysseia a všetky zachované Aristofanove komédie. Okrem antiky prekladal aj latinsky napísané diela slovenských humanistov.

Okál je tiež autorom veľkého množstva odborných prác z oblasti klasickej filológie, prekladateľskej činnosti, antiky a slovenských humanistov.

V tejto publikácii sa nachádzajú tri Okálove odborné práce: Latinská štylistika, Antická metrika a prekladanie gréckej a latinskej poézie do slovenčiny, Grécke a latinské mená v slovenčine. Tieto diela obsahujú cenné poznatky, ktoré autor podáva vysoko odborným, no výstižným a ľahko pochopiteľným spôsobom.

Jazyk: slovenský

Počet strán: 420

Rozmery: 205x135x24 mm

Väzba: brožovaná

Rok vydania: 2016

ISBN: 978-80-89520-33-6

 

Bežná cena: 22,00 €

Zľavnená cena: 19,80 € - zľava 10 %

 

 

 
counter.exohosting.sk
www.exohosting.sk